Aktualitet

Rritja e rasteve dhe viktimave – Gjermania drejt shtyrjes së “Lock-Down”
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:12 - 03/01/21 |
mapo.al

Gjermania duket se do të shtyjë Lock-Down e vendosur për Krishtlindje përtej 10 janarit. Rritja e rasteve dhe viktimave nga koronavirusi nuk po ndalet në këtë vend, dhe ministri i shëndetësisë Jens Spahn ka konfirmuar për RTL se duhet një shtyrje e masave.Sipas mediave të huaja Merkel dhe liderët e rajoneve kanë rënë dakord për këtë dhe po e dsikutojnë, por nuk dihet se deri kur do të zgjaten masat kufizuese.


Në Gjermani si në të gjitha vendet te tjera të BE ka nisur vaksinimi, por shifrat vijojnë të jenë të larta edhe këtë vit të ri.
1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas