Kryesore

Rritja e rasteve me koronavirus, hapet spitali ‘COVID 4″
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:38 - 30/11/20 |
mapo.al

Është hapur spitali ‘COVID 4’ në vendin tonë si pasojë e rritjes së rasteve me koronavirus.Në një deklaratë për mediat, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, tha se kjo ishte pjesë e strategjisë për të bërë të mundur vijimin e shërbimit për ata që janë infektuar nga koronavirusi.


Manastirliu, tha se me hapjen e spitalit ‘COVID 4’ do të kemi rritje të mjaftueshme të kapaciteteve për të pritur pacientët.
Sot, në këtë spital janë shtruar pacientët e parë të ardhur nga spitalet COVID-1 dhe COVID-3.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas