Kryesore

“Rriten temperaturat” – Parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:41 - 30/06/21 |
mapo.al

Sipas MeteoAlb moti i kthjellët dhe i nxehtë do të dominojë të gjithë territorin shqiptar duke bërë që termometri të ngjitet në 39-40.


Ndërsa pasditja sjell zhvillim të vranësirave në skajin verior-verilindor duke krijuar mundësinë për rrebeshe shiu afatshkurtra. Por pjesa tjetër e territorit vijon me kthjellime.


Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes por mbeten konstante në mesditë duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 18°C deri në 39°C.Era do fryjë mesatare gjatë paradites por intensiteti bie pasdite duke arritur shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Jugor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim deri në 4 ballë.1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas