Aktualitet

Rritje temperaturash dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:30 - 14/01/20 |
mapo.al

Deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat mbeten në zonat përgjatë kufirit Lindor. Por mesdita dhe orët vijuese sjellin largim të vranësirave nga territori shqiptar, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.


Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -4°C në zonat malore deri në 15°C bregdeti.


Era do fryjë e lehtë në tokë dhe det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

Pas