Aktualitet

Rrjedhje gazi në një shkollë në Tiranë – 6 nxënëse përfundojnë në spital

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:33 - 20/01/21 |
mapo.al

Një incident me pasoja tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë.Një kolegj privat vajzash në rrugën Don Bosko, “Albanian Qatar College”, është përballur me rrjedhje gazi në sistemin e ngrohjes, dhe gjashtë prej nxënëseve janë dërguar të asfiksuar në spitalin e QSUT-së, me dhimbje koka e të vjella.


Atyre po u jepet ndihma mjekësore, ndërkohë që ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
Mësohet se shkolla e hapur prej 2010-s, ngrohej me gaz të llojit propan dhe butan.Gjithashtu bëhet e ditur se të gjithë nxënëset e shkollës janë evakuuar por me vonesë; ato kanë qëndruar në ambientet e saj pavarësisht se kishte rrjedhje gazi.


Shërbimet e policisë ndodhen në vendngjarje, duke punuar për normalizimin e situatës.

1


Etiketa: , , ,

Pas