Aktualitet

Rrjeti zien nga gjesti i ambasadorit Borchardt (FOTO+VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:26 - 13/10/19 |
ro ot

Rrjeti social po zien lidhur me një gjest të ambasadorit të OSBE në Tiranë, Borchardt, sonte në mbrëmje teksa kalonte pranë banorëve dhe protestuesve demokratë tek Drejtoria e Policisë së Tiranës, për shkak të shoqërimeve tek zona e Astirit.


Një pjesë e mirë e komentuesve pretendojnë se kreu i delegacionit të OSBE ka bërë një lëvizje fyese gishtash. Aq më tepër ata janë të revoltuar, që ky reagim i diplomatit, vjen kur njerëzit po thërrisnin “Rama Ik“, dhe nuk kishte ndonjë shprehje kundër atij vetë.


Video dhe foto më poshtë tregon diçka. Mirëpo është e vështirë të besosh se një diplomat i këtij niveli mund të bëjë një akt të tillë, edhe pse ai nuk ka marrdhëniet më të mira të mundshme me PD dhe mbështetësit e saj. Ngelet për t’u parë më qartë nga video të tjera ose foto që mund të tregojnë më shumë.


Shikoni foton dhe videon më poshtë:


 


Etiketa: , , ,

Pas