Aktualitet

“Rrufe në qiell të hapur”, Klinsmann jep dorëheqjen nga Hertha Berlin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:53 - 11/02/20 |
mapo.al

Vetëm 76 ditë më parë Jurgen Klinsmann u ul në stolin e Herthës së Berlinit, për të zëvendësuar Covic, pas një periudhe rezultatesh mjaft negative të skuadrës nën drejtimin e këtij të fundit.


Megjithatë “si një rrufe në qiell të hapur” ish-sulmuesi i njohur gjerman ka njoftuar sot dorëheqjen nga posti i trajnerit të skuadrës, pasi në 10 javë kishte arritur 3 fitore, 3 barazime dhe 4 humbje.


“Një periudhë emocionuese për mua, pasi bashkë me stafin tim kishim pranuar sfidën për të ndihmuar skuadrën dhe në pak kohë kemi bërë gjëra pozitive. Jam i bindur që Hertha e Berlinit do të shpëtojë, por unë kam nevojë për besim dhe pasi reflektova gjatë, vendosa të jap dorëheqjen nga posti i trajnerit dhe të rikthehem në rolin e anëtarit të Këshillit të Administrimit”, shkroi Klinsmann në rrjetet sociale.


Ish-trajneri i Gjermanisë, Bayernit të Mynihut dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës lë Herthën e Berlinit në vendin e 14 me plot 6 pikë larg zonës së rënies dhe me një përforcim në merkaton e janarit si sulmuesi Piatek i ardhur nga Milani.Etiketa: , ,

Pas