Aktualitet

Rrugët e Italisë mbushen me njerëz për herë të parë pas 9 javësh izolim (FOTO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:06 - 04/05/20 |
mapo.al

Italianët mbushën përsëri rrugët sot ndërsa vendi doli nga bllokimi më i gjatë në Evropë dhe hyri në ‘fazën e dytë’ të krizës së koronavirusit.


Në Venecia, ku rrugët e zbrazëta dhe rrugicat ishin një simbol i hershëm i krizës në Evropë, Sheshi i Shën Markut ishte plot me njerëz përsëri sot ndërsa tregtarët vendas u mblodhën në shesh.


<
>
rruget ne itali rruget ne itali1 Rruget ne Itali2 Rruget ne itali3 rruget ne itali4 sheshet ne itali

Trenat dhe platformat ishin sërish plot e përplot në Milano me më shumë se katër milion njerëz që pritet të kthehen të punojnë në fabrika dhe vendet e ndërtimit, ndërsa të tjerët mund të ushtrojnë stërvitje nëpër parqe dhe të vizitojnë të afërmit për herë të parë pas shumë javësh.


Qeveria e Italisë thotë se rajonet janë përgjegjëse për të siguruar distancimin shoqëror në transportin publik, por disa fotografi treguan se nuk po zbatohej rreptësisht.Etiketa: , ,

Pas