Shëndeti

Ruani lëkurat e mandarinave, me to mund të bëni çudi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:35 - 28/10/18 |
mapo.al

Mandarina është një ndër frutat më të përhapur këtë sezon në vendin tonë. Ky frut është i mbushur me vlera ushqyese që e bëjnë organizmin të jetë më i shëndetshëm. Por jo vetëm brendësia, edhe lëkura e mandarinave është mjaft e dobishme.Nëse ju i ruani, me to mund të bëni mrekulli në shëndetin tuaj. Sipas mjekësisë kineze, lëkura e thatë e mandarinave shërben si një ilaç shumë efikas për kollën, kolitin dhe diarrenë. Mjafton që t’i zieni për të krijuar një lëng dhe ta konsumoni kur të keni probleme.


Gjithashtu ky lëng mund të përdoret edhe si një larës për fytyrën, pasi nuk përmban sasi sheqeri. Burimi: revistawho.com
1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas