Teknologji

Ruse apo amerikane? Njihuni me pushkën më të fuqishme snajper në botë…

Nëse luani ndonjë video-lojë, pa dyshim se duhet të zgjidhni një snajper si armën tuaj të preferuar. Snajperi është një nga armët më të fuqishme në botë.


Kjo teori i është dëshmuar edhe në praktikë nga një ushtar i SAS-it në Mosul të Irakut. Ai kishte qëndruar për plot katër orë në një vend pa lëvizur duke pritur një luftëtar të ISIS-it, i cili ishte i armatosur me pushkën “Russian Dragunov”.

Dhe pasi kishte arritur ta fus në shënjestër, ky ushtar ia kishte tërhequr këmbëzën pushkës. Plumbi i snajperit të tij për tre sekonda kishte përshkuar 3.500 metra dhe e kishte goditur në kokë terroristin. Natyrisht, se ka mbetur i vdekur në vend.

Mediat botërore kanë mbetur të shokuar kur morën raportin në lidhje me këtë të shtënë. Bëhet fjalë për snajperin “CheyTac M200”. Edhe zyrtarisht është pushka më e fuqishme në botë, kurse çmimi i saj sillet rreth 13.800 dollarë.

<
>
6a2xoSI 8e18558c6bd79931750aaddf496408fe auto_pushka1545194813 hyperdouraku_betaproject_m200_02
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas