Aktualitet

Rusi/ Studenti hap zjarr në kolegj, 1 i vdekur dhe 3 të plagosur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:10 - 14/11/19 |
mapo.al

Një person u vra dhe tre të tjerë u plagosën, kur në mesnatë një student hapi zjarr në një kolegj në qytetin Blagoveshchensk, në rajonin e largët Amur të Rusisë. I riu vrau më pas edhe veten, me armën e tij të zjarrit.


“Trupat e dy të rinjve, tre të plagosurit dhe revolja u gjetën në vendin e ngjarjes”-thuhet në një deklaratë të Ministrisë së Brendshme ruse.


E teksa të rinjtë që u plagosën po marrin ndihmë mjekësore, policia vendase bën me dije se i riu ka hapur zjarr pas një konflikti me disa studentë të tjerë.

Etiketa: , ,

Pas