Aktualitet

Sa vite burg do të kërkojë prokuroria? Sot pretenca për Tahirin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:20 - 10/09/19 |
ro ot

Paraditen e kësaj të marte, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është paraqitur në Gjykatën e Krimeve të Rënda për seancën e radhës në gjyqin kundër tij. Tahiri shoqërohej nga avokati i tij Maks Haxhia ndërsa kjo është paraqitja e parë e Tahirit në gjykatë, pas pushimeve verore.


Prokuroria për Krimet e Rënda pritet të lexojë sot pretencën për ish-ministrin, si dhe të kërkojë masën e dënimit për të. Pretenca e Prokurorisë ndaj ish-ministrit Tahiri u shty në muajin korrik, për shkak të pushimeve.


Në korrik, Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e Tahirit për gjykim të shkurtuar.Lexo edhe deklaratën e Tahirit në fund të korrikut:
 Gjyqi shtyhet për në vjeshtë, Tahiri i revoltuar: Si nuk u lodhët?

1


Etiketa: , , ,

Pas