Aktualitet

Saimir Tahiri kërkon lirinë, ja kur do të merret vendimi final


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:12 - 23/05/18 |
mapo.al

Ish-ministri Saimir Tahiri është i pakënaqur me masën e arrestit të shtëpisë.


Kështu ai ka apeluar masën në gjykatë, duke kërkuar hetimin në gjendje të lirë.


Seanca do të mbahet në 28 maj, në orën 13:00 në Gjykatën e Apelit.Që pas lënies së mandatit të tij të deputetit, Prokuroria kërkoi arrestin me burg për ish-ministrin, ndërsa Gjykata e la atë në arrest shtëpie.
Nga ana tjetër në Gjykatën e Apelit dhe Prokuroria do të kërkojë ashpërsimin e masës për Tahirin nga arrest në shtëpi në arrest me burg.Sipas Prokurorisë ekziston mundësia që ish-ministri të prishë provat dhe të intimidojë personat që kanë dijeni në lidhje me përfshirjen e tij të mundshme në trafikun e drogës.

1


Etiketa: , , , ,

Pas