Aktualitet

“Saimir Tahiri”, Soreca nuk komenton vendimin: Më jepni kohë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:23 - 20/09/19 |
ro ot

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca nuk ka pranuar të komentojë vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dënuar Saimir Tahirin vetëm për shpërdorim detyre. Dënimi me 3.4 vite burg do të konvertohet me “shërbim prove”.

Ai u pyet nga gazetarët, teksa po dilte nga një aktivitet, por Soreca tha se kërkon kohë që të lexojë vendimin e gjykatës.


“Eksperienca ime, si ish-prokuror më dikton se duhet të shoh vendimin e plotë dhe më pas të jap një mendim apo opinion. Nuk mund të flas pa lexuar dosjen”, u shpreh ambasdori Soreca.

 1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas