Sport

Salah dhe super Henderson, Liverpool “trullos” Brighton-in me dy gola të shpejtë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:46 - 08/07/20 |
mapo.al

Liverpool e ka nisur në mënyrën e duhur ndeshjen e javës së 34-të të Premier League kundër Brighton-it.


Skuadra e Klopp ka siguruar një avantazh të dyfishtë në tetë minutat e para dhe e ka bërë këtë në harkun e dy minutave.


Salah ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 6-të, duke përfituar nga një gabim i mbrojtjes vendase, ndërsa Henderson ka dyfishuar në minutën e 8-të me një predhë nga jashtë zone.


Kampionët duket se do të marrin një fitore të lehtë.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas