Aktualitet

Salianji me fermerët në Korçë: Prodhimet s`kanë treg, ndryshimi pas 25 prillit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:48 - 19/02/21 |
mapo.al

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji me anë te një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me situatën e fermereve në qarkun e Korçës.

Salianji shprehet se fermerët prodhimet nuk kane ku t’i shesin dhe se ndryshimi vjen pas 25 prillit.


Statusi i Salianjit:
Në çdo shtëpi


Punojnë gjithë vitin dhe në fund mundin e hedhin në kanal. Ajo që në çdo vend do të dukej çmenduri, për fermerët e Korçës është kthyer në një ritual të dhimbshëm që përsëritet çdo vit. Njerëz të thjeshtë dhe punëtorë shohin se si pasuria e tyre e vetme humb vlerën për shkak se nuk kanë në krah qeverinë por e kanë përballë!


Ndryshimi do të vijë pas 25 prillit! Kjo betejë nuk është për karrige por për modele qeverisjeje!

Lexo edhe :  "Shpërdorim detyre"-Braimllari kallëzon Peleshin dhe tre drejtorë në Korçë

Duke mbështetur alternativën e PD fiton fermeri

FITON SHQIPËRIA

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas