Teknologji

Samsung do të sjellë në treg telefonin me ekran të plotë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:07 - 15/03/19 |
ro ot

Ekrani i ardhshëm i telefonit të Samsung Electronics do të jetë një ekran i plotë pasi sensorët dhe kamerat do të futen nën ekran, tha kompania të enjten e kaluar.


Prodhuesi i telefonit tha se telefoni i fundit Galaxy S10 ka arritur një “moment historik” pasi arriti të maksimizojë vetitë e ekranit duke fshehur sensorë dhe kamerën në një vrimë rrethore, me teknologjinë e ekranit Infinity O.


Yang Byung-duk, nënkryetar i grupit të R&D Group të kompanisë Mobile Communications tha se ky nuk është fundi i evolucionit në teknologjinë e ekranit, pasi kompania do të heqë çdo rreth kamere nga pjesa e përparme e pajisjes.Megjithatë, Yang tha se ekrani i plotë me kamera brenda nuk do të lansohet brenda një viti ose dy, por pak më vonë.
1
Etiketa: , , , , , ,

Pas