Teknologji

Samsung pritet të lançojë katër modele Galaxy Note 10


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:30 - 14/04/19 |
ro ot

Spekulimet e shumta të Galaxy Note 10 kanë vënë në dukje se Samsung ofron më shumë se një model të ri të madh këtë vit – megjithëse modelet mund të mos jenë aq rrënjësisht të ndryshme sa që mendohej më parë.


Sipas raportit të fundit të SamMobile, linja Galaxy Note 10 do të përbëhet nga dy variante kryesore me numrat e modelit SM-N970 dhe SM-N975.


Përtej kësaj, duket se do të ketë edhe dy versione 5G të Galaxy Note 10, SM-N971 dhe SM-N976, megjithëse është e paqartë se sa ndryshe do të jenë ato nga dy modelet kryesore. SM spekulon se dallimi kyç do të jetë shpejtësia e të dhënave 5G në tregjet e zgjedhura.Samsung zakonisht organizon një ngjarje të lançimit të Note përpara konferencës teknologjike IFA në Berlin.
1
Etiketa: , , ,

Pas