Aktualitet

Sapo ka mbaruar turnin, mjekja e Infektivit poston videon prekëse kur heq veshjen mjekësore

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:21 - 22/07/20 |
mapo.al

Një video e postuar në rrjetin social Facebook nga mjekja Ana Luca dëshmon qartazi sakrificat e mjekëve në këtë periudhë të vështirë pandemie.


Luca tregon momentin kur ajo heq veshjet mjekësore që ka mbajtur gjatë turnit dhe kujdesin e treguar.


Në video shihet edhe momenti kur mjekja heq çizmet, të mbushura me djersë dhe e derdh në tokë.


“Janë 5 muaj luftë….


më jane zbardhur flokët…..më është rrudhosur fytyra…
Por nuk më ka ikur buzeqeshja…

SEPSE NE JEMI TË GJITHË BASHKË!
NE JEMI NË LUFTË ME COVID-19!
TË HESHTUR E TË PËRKUSHTUAR!

NE FLASIM ME GJUHËN E SHËRBIMIT MJEKËSOR NGA NJË ARMATË E TËRË PERSONELI MJEKËSOR!”, shkruan mjekja.

 

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas