Aktualitet

Sarandë/ Bleu me një kartmonedhë 50 euroshe të falsifikuar, arrestohet i riu nga Kosova
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:53 - 23/07/20 |
mapo.al

Një 20-vjeçar, i identifikuar si D.Sh., nga Prishtina, është arrestuar në Sarandë, pasi akuzohet për falsifikim kartëmonedhash.I riu kishte bërë dje disa blerje në një dyqan me një kartmonedhë 50 euroshe të falsifikuar.


Një ngjarje tjetër ka ndodhur në një restorant në Ksamil, ku një 23-vjeçar nga Gjirokastra është goditur me thikë për motive të dobëta.Ai ndodhet në Spitalin e Sarandës dhe është jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë policia e ka identifikuar autorin dhe po punon për kapjen e tij.


Njoftimi i Policisë:


Sarandë

Policia ka arrestuar në flagrancë për “Falsifikim monedhash”, shtetasin:

D.Sh., 20 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë.

Kapja dhe arrestimi i tij u bë në Sarandë, pasi ditën e djeshme në lagjen nr. 1 Sarandë, 20 vjeçari ka blerë disa gjëra në një dyqan, duke i dhënë shitësit një kartëmonedhë me prerje 50 euro, e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.

—-

Ditën e sotme, rreth orës 12:10, në një restorant në Ksamil është goditur me mjet prerës për motive të dobëta shtetasi K. K., 23 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili po merr ndihmë mjekësore në Spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën.

Policia e ka identifikuar autorin dhe po punon për kapjen e tij. Kryhen veprimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave.


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas