Aktualitet

Sarandë/ Rezulton pozitiv me koronavirus fëmija 3-muajsh


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:38 - 27/07/20 |
mapo.al

Një rast i ri me koronavirus ka rezultuar sot në Sarandë. Bëhet fjalë për një fëmijë 3-muajsh i një 25-vjeçareje.


Ajo rezultoi pozitive të premten, ndërsa mbrëmë tamponi ka treguar se e prekur nga virusi ishte dhe vajza e saj.


Raportohet se nënë e bijë janë nisur drejt spitalit Infektiv në Tiranë. Po ashtu, drejt Tiranës është nisur edhe një efektiv policie që rezultoi pozitiv me koronavirus një ditë më parë.

1


Etiketa: , ,

Pas