Aktualitet

Seanca plenare – Konferenca e Kryetarëve: Çdo deputet mund të flasë 10 minuta


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:42 - 15/09/21 |
mapo.al

Në mbledhjen e sotme të drejtuar nga Lindita Nikolla, Konferenca e Kryetarëve ka përcaktuar kohën e debatit gjatë seancës plenare të datës 16 shtator, për miratimin e Programit Politik dhe përbërjes së Këshillit të Ministrave.


Në fillim të mbledhjes, Kryetarja e Kuvendit, u uroi anëtarëve të Konferencës suksese në detyrën e tyre gjatë Legjislaturës së X të Kuvendit të Shqipërisë.


Çdo deputet ka të drejtën e diskutimit 10 minuta.Mbështetur në vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve, seanca plenare do të zhvillohet duke respektuar rregullat e mbrojtjes nga pandemia Covid-19.34
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas