Aktualitet

Sekuestrohen 100 mijë paund në Portin e Durrësit, ishin fshehur në furgon


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:23 - 19/05/21 |
mapo.al

Rreth 100 mijë paund janë sekuestruar sot në Portin e Durrësit, që vinin nga Anglia.


Mësohet se furgoni i mallrave, i përket një kompanie që çonte porosi nga Shqipëria drejt Anglisë tek emigrantet dhe anasjelltas.


Transportuesit kishin krijuar disa vende të posaçme në furgon për të fshehur pakot e parave.Para pak muajsh nga policia e kufirit është bllokuar një sasi cigaresh kontrabande në Portin e Durrësit, e njëjta linjë transporti.Policia shqiptare po bashkëpunon me atë angleze për rastin për të zbuluar se kush janë dërguesit dhe pritësit e parave.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas