Sekuestrohen 100 mijë paund në Portin e Durrësit, ishin fshehur në furgon

Rreth 100 mijë paund janë sekuestruar sot në Portin e Durrësit, që vinin nga Anglia. Mësohet se furgoni i mallrave, i përket një kompanie që çonte porosi nga Shqipëria drejt Anglisë tek emigrantet dhe anasjelltas. Transportuesit kishin krijuar disa vende të posaçme në furgon për të fshehur pakot e parave. Para pak muajsh nga policia … Continue reading Sekuestrohen 100 mijë paund në Portin e Durrësit, ishin fshehur në furgon