Aktualitet

Sekuestrohet 1 ton kanabis, policia arreston ish-sulmuesin spanjoll
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:52 - 19/11/19 |
mapo.al

Pas një megaoperacioni të koduar “Maskoke” në Andaluzi, policia spanjolle ka arrestuar disa persona me akuzën për trafikim lëndësh narkotike. Policia ka sekuestruar 1 ton kanabis sativa, si dhe shumë armë dhe para.


Një nga personat e arrestuar është edhe ish-sulmuesi spanjoll, Serxhio Koke, i cili më parë ka luajtur për Marsejën në Francë, dhe Vajekanon në La Liga.

Policia po e monitoronte grupin, deri në momentin që vendosën të ndërhynin.


Koke është vënë menjëherë në prangat e policisë së bashku me vëllain e tij, i cili gjithashtu ishte pjesë e këtij grupi trafikantësh.

Etiketa: , , , , , ,

Pas