Aktualitet

Sekuestrohet sasi rekord amfetamine në brigjet bullgare të Detit të Zi, e fshehur në 300 thasë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:35 - 29/05/18 |
mapo.al

Në portin e qytetit Varna, në brigjet bullgare të Detit të Zi, policia sekuestroi një sasi rekord amfetamine.


”Gjatë kontrollit në një kontenier, të shkarkuar nga një anije e ardhur nga Kina, agjentët doganorë kanë zbuluar 2,5 tonë amfetaminë, të futur në 300 thasë, që sipas dokumentacionit duhet të kishin acid citrik”,- tha prokuroria bullgare.


Pritësi do të ishte një qytetar i huaj i një vendi europian.Për momentin, prokuroria ka refuzuar të japë detaje mbi emrin e anijes dhe për në cilin vend ishte destinacioni i amfetaminës.
1
Etiketa: , , , , ,

Pas