Aktualitet

Sëmundja e rëndë i merr jetën vëllait të kryebashkiakut të Vlorës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:31 - 13/10/19 |
mapo.al

Është ndarë nga jeta Eduard Leli 53-vjeç, biznesmen dhe njëherazi vëllai i kryebashkiakut të Vlorës Dritan Leli. Ai mbylli sytë paraditen e sotme në spitalin e Vlorës, nga një sëmundje e rëndë, prej të cilës kurohej prej një viti.

Leli ishte ekonomist në profesion, ndërsa prej 30 vitesh kishte eksperiencë në tregun ndërkombëtar në proceset prodhuese të materialeve të ndërtimit dhe në industrinë e drurit.


Ai ishte edhe drejtues i një televizioni lokal atje, ndërsa ka mbajtur edhe postin e menaxherit të konfindustrisë në qytetin e tij të lindjes.
LEXO EDHE:


I dogjën makinën, ja reagimi i Kryebashkiakut Leli për “Mapo”


1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas