Aktualitet

Senida Mesi- Lulzim Bashës: Po të ishe burrë do i çoje të fortët…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:26 - 22/08/19 |
ro ot

Deputetja e Shkodrës, Senida Mesi ka reaguar si rrallëherë ashpër ndaj Lulzim Bashës. Gjithçka ka marrë shkas nga procesverbali i mbledhjes së këshillit bashkiak Shkodër, ku Mesi, denoncohet se u kërkonte socialistëve të votojnë Brisela Kadinë për kryetare, ose në të kundërt përjashtohen. Në reagimin e saj, znj. Mesi akuzon Bashën se nuk është burrë se po të ishte i tillë do i kishte dërguar të fortët pas hekurave. Ajo mohoi se ky procesverbal i dalë në media të jetë i vertetë.Statusi i plotë i Mesit në facebook


Mora vesh që Lulzim Basha, ka nevojë për mua për “kauzën e tij RAMA IK”, se normal edhe ato pak demokratikas që kishte i largoi dhe përmes “proçesverbalit” të mbledhjes së PS Shkodër të shkruar në zyrat e PD-së, kërkon ndihmë.
Po të ishte burrë, s’do kishte patur nevojë të më citonte dhe të thoshte atë çfarë unë paskam “dëshmuar”, por do e kishte thënë vetë.

Lexo edhe :  "100 dështimet e Ramës"/ Basha: Në periudhën 2017-2019 u pastruan 1.6 mld €


Po të ishte lider, do të kishte gjetur vetë provat dhe do të kishte dërguar gjithë të fortët dhe trafikantët pas hekurave që në kohën kur ishte Ministër i Brendshëm.


Lulzim Basha, betejat e mija në jetë i kam bërë dhe do vazhdoj t’i bëj vetë, me integritet dhe dinjitet. Po ti kur do i bësh i vetëm betejat e tuaja?

Lulzim Basha, nëse do të bësh ndryshimin, krijo besimin dhe parakushti është të thuash të vërtetën. Njerëzit mund të falin gabimet e mendjes por jo ato të shpirtit.

Nuk jam unë as shkaku e as problemi, shiko nga vetja dhe së paku të kuptosh një herë të vetme se loja jote jashtë sistemit ka vetëm një emër Dështim, ndërsa ai që sjell dështimin e ka një emër Dështak.

Lexo edhe:

Basha: Votat e PS në Shkodër i mbledh trafikanti Pëllumb Gjoka

1


Etiketa: , , , , ,

Pas