Aktualitet

Serbi – Shkon në 6 numri i të vdekurve nga koronavirusi, 384 të infektuar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:47 - 26/03/20 |
mapo.al

Ka shkuar në 6 numri i të vdekurve nga Covid-19 në Serbi. Mediat serbe rapotojnë se ditën e djeshme humbën jetë 2 pacientë.


Autoritetet shëndetësore bënë me dije se pacientët ndodheshin në terapi intensive prej disa ditësh dhe ishin në gjendje të rëndë.


Ndërkohë numri total i të infektuarve me Covid-19 në Serbi ka shkuar në 384.
Etiketa: ,

Pas