Sport

Seria A/ Formacionet, Sassuolo kërkon renditjen, Chievo i pashpresë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:58 - 04/04/19 |
ro ot

Sot në orën 19:00 do të zhvillohet ndeshja Sassuolo-Chievo në Seria A. Përballja pritet të jetë tejet e fortë mes skuadrave, pasi Sassuolo renditet në vend të 14 me 32 pikë, dhe nëse fiton 3 pikë do të kalojë në vend të 11-të duke zbritur poshtë Parmën e cila ka 33 pikë, ndërsa Chievo duket të jetë i pashpresë për të patur ndryshime pasi renditet në vend të 20 me 11 pikë.


Formacionet Zyrtare


Sassuolo (4-3-3): Consigli; Lirola, Ferrari, Peluso, Rogerio; Locatelli, Magnanelli, Sensi; Berardi, Babacar, Djuricic.


Chievo 4-3-3: Consigli, Lirola, Demiral, Ferrari, Peluso; Locatelli, Magnanelli, Bourabia; Berardi, Babacar, BogaEtiketa: , , ,

Pas