Aktualitet

Seria A/ Interi mposht Genoan dhe rimerr vendin e dytë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:00 - 25/07/20 |
mapo.al

Në kampionatin Italian duket se është ndezur lufta, mes tre skuadrave Interit, Lazio dhe Atalanta për vendin e dytë.

Interi rikthehet në këtë pozicion pasi zikaltërit mundën në transfertë Genoan me rezultatin 0-3 dhe me këto 3 pikë kapërcejnë në renditje Atalantën, që një ditë më parë barazoi 1-1 ndaj Milanit.


Për ekipin e drejtuar nga Antonio Conte shënuan Lukaku (36’ dhe 92’) dhe Sanchez (83’).

Kur duhen dy ndeshje nga përfundimi i kampionatit, Inter e sheh veten 4 pikë pas Juventusit, me bardhezinjtë që kanë nevojë vetëm për 2 pikë në 3 ndeshjet që u kanë mbetur për t’u shpallur kampionë të Italisë.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas