Aktualitet

Seria A – Milan korr fitore ndaj Veronës, rihap garën për titull


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:10 - 07/03/21 |
mapo.al

Milani merr një fitore shumë të rëndësishme për kreun e Serisë A.

Djemtë e Piolit fitojnë në një fushë të vështirësi ajo e Veronës, duke iu afruar me 3 pikë kryesuesve të Interit.


Një performancë e bindshme e kuqezinjve, duke marrë parasysh edhe mungesat e rëndësishme si ajo e Ibrahimovic, por edhe Theo Hernandez dhe Rebic.

Por pikërisht zëvendësuesit u treguan në lartësinë e duhur, dhe Krunic realizon një gol të bukur në minutën e 27-të , falë një goditje dënimi perfekte, ndërkohë që portugezi Dalot dyfishon në fillim të pjesës së dytë, duke vulosur rezultatin përfundimtar.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas