Aktualitet

Seria A/ Milan rikthehet kryesues, “poker” golash ndaj Crotones (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:09 - 07/02/21 |
mapo.al

Serie A gjen këtë të dielë Milanin krye.


Kuqezinjtë e Piolit fituan 4-0 ndaj Crotones.


Zlatan Ibrahimoviç dhe Ante Rebiç realizuan nga dy herë në suksesin e 15-të sezonal.

Goli i parë në “San Siro” erdhi në minutën e 30-të.Kombinime të bukura mes Ibrahimovic dhe Leaos dhe finalizim i bomberit suedez.


39-vjeçari dyfishoi në minutën e 64-t.

Theo Hernandez e gjeti bukur në zonë dhe gjiganti nordik nuk fali.

12 gola sezonalë në Serie A dhe 501 gola me klube në karrierë.

Minuta “zjarri” për kuqezinjtë, që shënuan edhe dy herë të tjera në gjashtë minutat e ardhshme.

Dy asiste të Calhanoglu dhe dy gola të Ante Rebic.

Përfundimisht 4-0 dhe vendi i parë me 47 pikë për “Djallin”.

Udinese mposhti 2-0 Hellas Veronën, falë dy realizimeve në minutat e fundit.

Lexo edhe :  Mourinho te Roma, flet Morati: Më surprizoi, kampionati bëhet i bukur

Moment i mirë për bardhezinjtë, të cilët regjistruan suksesin e dytë radhazi në kampionat.

Përballja tjetër midis Beneventos dhe Sampdorias, e luajtur në drekë, përfundoi në barazim 1-1.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas