Sport

Përfundon pjesa e parë Roma-Empoli, vendasit në avantazh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:19 - 11/03/19 |
ro ot

Roma dhe Empoli po zhvllojnë ndeshjen e Seria A në “Olimpico” Të parët në avantazh kaluan vendasit. Stephan El Shaarawy shënoi për 1-0 në minutën e nentë.Gëzimi i të besuarve të Claudio Ranierit zgjati shkurt, pasi mysafirët barazuan rezultatin në 1-1 me një autogol të Juan Jesus në minutën e 12’. 


Ndërsa në minutin e 33′, ishte Patrik Schick që e çoi Romën sërish përpara me rezultatin 2-1.1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas