Aktualitet

Seria A pret “dritën jeshile”, ja kur mund të rikthehen ekipet në fushë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:54 - 10/05/20 |
mapo.al

Orë vendimtare për kampionatin italian të futbollit, që pret miratimin e Komitetit Tekniko-Shkencor të qeverisë për nisjen e stërvitjeve kolektive në datën 18 Maj.


Aprovimi i kësaj kërkese nuk e bën të sigurt rifillimin e Serisë A, por është një hap shumë i rëndësishëm drejt rikthimit në fushat e blerta.


Datat e mundshme të vazhdimit të kampionatit tashmë janë 13 dhe 14 qershori. Por, sipas mediave italiane, nëse pas rinisjes rezulton qoftë edhe një tjetër person nga futbolli italian i infektuar me koronavirus, kampionati rrezikon të përballet me një tjetër ndalesë të gjatë.
Etiketa: , ,

Pas