Aktualitet

Seria A/ Roma-Inter mbyllet pa fitues, Milani shkëputet në renditje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:10 - 10/01/21 |
mapo.al

Është mbyllur pa fitues sfida më e rëndësishme e javës së 17-të në Serie A.

Roma dhe Inter barazuan 2-2, duke i bërë një dhuratë Milanit kryesues që shkëputet në vendin e parë të renditjes.


Ndeshja në “Olimpico” u zhbllokua në minutën e 17-të me epërsinë në të zotëve të shtëpisë, të firmosur nga Lorenzo Pellegrini.
Me avantazhin minimal të Romës u mbyll pjesa e parë, ndërsa pas pushimit, Inter përmbysi shifrat me Sriniar (56’) dhe Hakimi (63’).


Por shpresat për fitore të skuadrës së Antonio Conte u shuan vetëm katër minuta nga fundi i kohës së rregullt, kur Mancini shënoi golin e dytë të Romës.


Me këtë barazim Inter ngjitet në kuotën e 37 pikëve, tre më pak se Milani. Ndërkohë, Roma mban vendin e tretë të klasifikimit.

Lexo edhe :  Fitorja e dytë radhazi në Seria A- Juventusi kalon krizën, mund Genoan (VIDEO)
1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas