Aktualitet

Sërish bilanc tragjik në Itali, 662 viktima 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:17 - 26/03/20 |
mapo.al

Sërish shifra të frikshme nga Italia. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 662 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë, numri total i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 8165, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në mbi 80 mijë.


Italia është kthyer në vatrën më të rrezikshme të koronavirusit, ndërsa është vendi i parë në botë me numrin më të lartë të viktimave dhe të infektuarve, e ndjekur nga Spanja, e cila ditët e fundit po regjistron një përhapje të frikshme të virusit vdekjeprurës.


Koronavirusi shpërtheu në Kinë, në fund të muajit dhjetor 2019, por që tashmë është përhapur në të gjithë botën, ndërsa vetë Kina ka arritur ta izolojë.
Etiketa: , ,

Pas