Aktualitet

Sërish shpërthime misterioze në Shëngjin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:54 - 13/02/21 |
mapo.al

Në Shëngjin janë dëgjuar sërish dy shpërthime të fuqishme. Ende nuk dihet se çfarë i shkakton apo se nga vijnë.

Shpërthimet kanë ndodhur 20 minuta nga njëri-tjetri, ndërsa i pari u dëgjua në orën 21:18.


Shpërthimet janë dëgjuar përgjatë bregdetit të Shëngjinit dhe deri në Lezhë.
Edhe dy javë më parë, dy shpërthime të forta u dëgjuan nga banorët në këtë zonë.


Policia rrethoi zonën, por nuk kishte një vendngjarje. Nuk dihet nga kanë ardhur shpërthimet.


Qytetarët shpreheshin se janë tronditur edhe banesat e tyre nga shpërthimi i fortë. Ngjarja ende mbetet një mister.

1


Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas