Aktualitet

Lajme jo të mira – “The Simpsons” parashikojnë çfarë do të ndodhë në 2021

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 11/11/20 |
mapo.al

Seriali i animuar “The Simpsons” ka bërë shumë parashikime të sakta përgjatë viteve të transmetimit të tij në televizion.Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë u parashikua 16 vite para se të ndodhte, ndërsa të saktë kanë qenë edhe në parashikimin për virusin e ardhur nga Kina.


Kësaj radhe, familja e famshme ka “parashikuar” disa rrethana që do të ndodhin në vitin 2021.
Në episodin më të ri, ka një skenë ku Homer Simpson i gjen rrugët krejtësisht të shkatërruara, me zjarre kudo dhe me disa robotë që patrullojnë zonën.Në fund të episodit, si qershia mbi tortë, shfaqen edhe 4 kalorësit e Apokalipsit.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas