Aktualitet

Shahini njofton skemën e re për librat falas: Nxënësit që përfitojnë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:36 - 19/08/20 |
mapo.al

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka njoftuar nëpërmjet Facebook se është zgjeruar skema mbështetëse e librave falas.


Nga kjo skemë do të përfitojnë nxënësit e klasave 1-7 dhe nxënësit e kategorive të veçanta deri në klasë të 12-të.


Statusi i Shahinit:Kemi zgjeruar skemën mbështetëse të librave falas, me përfitues direkt nxënësit e klasave 1-7 dhe të gjithë nxënësit e kategorive të veçanta deri në klasë të 12-të.✅ Ulim barrën financiare të familjeve shqiptare;✅ Rrisim qasjen në arsim të grupeve vulnerabël.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas