Aktualitet

Shakhtari e mund sërish – Reali nuk e ka më në dorë fatin e tij në Champions League


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:13 - 01/12/20 |
mapo.al

Real Madrid ka pësuar humbjen e dytë ndaj ukrainasve të Shakhtar Donetsk në fazën e grupeve të Champions League, duke ndërlikuar kualifikimin.


Ekipi i Zinedine Zidane u mposht në transfertë 2-0, me golat që u shënuan për vendasit nga Dentinho dhe Solomon, të dy në pjesën e dytë.


Tashmë, Real Madrid nuk e ka më në dorë vetë fatin e tij në Champions League.

Ndërkohë, Inter i vendit të fundit e ka të sigurt kualifikimin për në fazën tjetër nëse fiton dy ndeshjet që ka ndaj Borussia Monchenglandach dhe Shakhtar Donetsk.
1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas