Aktualitet

Shau me fjalën “Down”, Murrizi kërkon falje
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:47 - 03/09/19 |
ro ot

Nënkryetari i Parlamentit, Myslym Murrizi ka kërkuar publikisht falje për fyerjen që iu bëri personave me sindromën “Down”.


Ky i fundit teksa komentonte në rrjetet sociale, u kap me një komentues, duke përdorur edhe termin ‘Down’ ndaj tij.


“I kërkoj falje të gjithëve atyre që kam fyer”, tha sot Murrizi. “Unë ndjej keqardhje dhe përgjegjësi për lëndimin që i kam shkaktuar, ndaj jam sot para medieve për të kërkuar falje për të gjithë të indinjuarit nga komunikimi im në Facebook. Dhe për t’i garantuar ata se si deputet do të kenë mbështetjen time të përhershme”, shtoi ai.Një ditë më parë, jashtë dyerve të Parlamentit kanë protestuar përfaqësues të fondacionit “Down Syndrome Albania”, kundër gjuhës denigurese të nënkryetarit të Parlamentit.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas