Aktualitet

SHBA/ 1 milionë të prekur nga koronavirusi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:49 - 27/04/20 |
mapo.al

Kur nisën rastet e para, askush nuk mund ta mendonte se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të arrinin 1 milionë të infektuar. Me shifra që vijojnë të rriten, sot SHBA-të janë vatra më e madhe e koronavirusit, ku shteti i Nju Jorkut është më i godituri.


Më shumë se 56 mijë persona kanë humbur jetën. Deri më tani janë shëruar 137 mijë persona. Situata duket drejt normalizimit në shumë shtete në SHBA, përveç Nju Jorkut dhe Nju Jeresy. Etiketa: , ,

Pas