Aktualitet

SHBA dhe BE urojnë Pashkët: Festofshim së bashku këtë ditë të fillimeve të reja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:25 - 02/05/21 |
mapo.al

Ambasadat e SHBA dhe BE në Tiranë kanë uruar besimtarët ortodoksë për Pashkët.


Në mesazhet e tyre, SHBA dhe BE mes të tjerash urojnë që kjo festë të sjellë shpresë për qytetarët.


“Gëzuar Pashkën Ortodokse nga të gjithë ne në Ambasadën e SHBA në Tiranë! Ju urojmë shpresë në këto ditë të bukura pranvere.Festofshim së bashku këtë ditë të fillimeve të reja, ndërsa vazhdojmë të luftojmë COVID-19 dhe të njohim kontributin e jashtëzakonshëm të punonjësve shëndetësorë të cilët do ta kalojnë këtë të ditë të shenjtë duke punuar për të ruajtur shëndetin e komuniteteve tona”, thuhet në urimin e ambasadës së SHBA.

 

1


Etiketa: ,

Pas