Aktualitet

SHBA – Federata e Ushqimit dhe Barnave e gjen të sigurt dhe efektive vaksinën Moderna
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:50 - 15/12/20 |
mapo.al

Vaksina e Modernës është e sigurt dhe 95% efektive, thonë rregullatorët, duke hapur rrugën për autorizimin në mënyrë urgjente të saj.Nëse miratohet nga paneli i vaksinave të Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA), mund të bëhet vaksina e dytë e koronavirusit që miratohet në SH.B.A.


Kjo vjen një ditë pasi amerikanët në të gjithë vendin filluan të merrnin doza nga vaksina Pfizer-BioNTech.Ndryshe nga vaksina Pfizer, ajo Modernës nuk kërkon ruajtje ultra të ftohtë gjatë transportimit.Marrë nga: BBC


Përshtati: Mapo.al

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas