Aktualitet

SHBA i dhuron të tjera ndihma Shqipërisë për përballimin e pandemisë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:55 - 27/07/20 |
mapo.al

Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID) i ka dhuruar 29 mijë komplete testimi Instituti të Shëndetit Publik si pjesë e ndihmës së ShBA-së për Shqipërinë, për përballimin e situatës së Covid-19.


Që nga shpërthimi i pandemisë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka angazhuar më shumë se 1.5 miliard dollarë ndihmë me qëllimin për të luftuar pandeminë.


“USAID/ALBANIA dorëzoi 29,000 komplete testimi në Institutin e Shëndetit Publik, si pjesë e ndihmës së Shteteve të Bashkuara për Shqipërinë, në përgjigje të pandemisë së COVID-19.


Që nga shpërthimi i pandemisë, qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka angazhuar më shumë se 1.5 miliard dollarë ndihmë nëpërmjet Departamentit të Shtetit dhe USAID, posaçërisht me qëllimin për të luftuar pandeminë.” thuhet në njoftimin e ambasadës së SHBA-së në Tiranë.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas