Aktualitet

“SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi”, Lajçak: Së shpejti mbahet takimi Kurti-Vuçiç


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:09 - 01/06/21 |
mapo.al

Matthew Palmer dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar një konferencë të përbashkët për mediat, ndërsa kanë folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi.


I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Europian, Miroslav Lajçak gjatë konferencës, konfirmoi se pas pak ditësh do të mbahet takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç.


“Pas pak ditësh do të mbahet takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksander Vuçiç”, ka thënë ai.1Etiketa: ,

Pas