Aktualitet

SHBA në alarm, frikë për sulme terroriste pas evakuimeve në Afganistan


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:20 - 28/08/21 |
mapo.al

Në SHBA është lëshuar një alarm nga frika e sulmeve në territorin amerikan pas evakuuimeve nga Afganistani dhe sulmit në aeroportin e Kabulit.


Kjo u raportua nga CNN, duke cituar disa takime mes përgjegjësve për sigurinë federale dhe drejtësinë amerikane.


Mes të tjerash thuhet se nuk përjashtohet edhe rreziku i infiltrimit të grupeve terroriste të ISIS-it ose Al Kaedës në procesin e evakuuimit të refugjatëve afganë në SHBA.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas