Bota

SHBA/ S’janë alienë, raketa e Elon Musk shkëlqen në qiellin kalifornian
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:13 - 08/10/18 |
mapo.al

“Space X”, kompania e Elon Musk, ka lançuar me sukses një satelit në qiellin e Californisë në Shtetet e Bashkuara.


Raketa Falcon 9 ka dërguar satelitin argentine SAOCOM 1A në orbitë nga baza ‘Vandenberg Air Force Base’, në kontenë e Santa Barbara dhe është kthyer sërish në tokë në bazën kaliforniane duke ndriçuar qiellin.


Bëhet fjalë për lëshimin e parë të Falcon 9, raketë e ripërdorshme, në një bazë në brigjet perëndimore të SHBA.Lëshimet e mëparshme të raketave kanë ndodhur e Cape Canaveral, në Florida.
Etiketa: , , ,

Pas