Aktualitet

SHBA/ Sulm me armë gjatë një funerali, një i vrarë dhe pesë të plagosur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:43 - 18/04/21 |
mapo.al

Një vajtues u vra dhe pesë të tjerë u plagosën pasi një person i armatosur hapi zjarr në funeralin e një burri.

Mbrëmjen e të shtunës një grup ishte mbledhur në parkingun e një Gjenerali të Dollarëve në Truro Township afër Columbus për ceremonin mortore, për të nderuar dikë të vrarë në një vrasje të Departamentit të Policisë Columbus javën e kaluar, raporton dailymail.


Pak pas orës 19.30, një person i armatosur hapi zjarr në ngjarje, duke vrarë një person dhe duke plagosur pesë të tjerë, sipas një zëdhënësi të Departamentit të Policisë Columbus.

Banorja lokale Jacqueline Smith ishte e tmerruar nga të shtënat masive ndërsa njerëzit po përpiqeshin të mbanin zi për një viktimë tjetër të pushkatimit.“Dua të them, është e trishtuar. Për ju madje … një person tashmë, një familje ka humbur një person tashmë, dhe që dikush të vijë dhe të bëjë diçka të tillë, është thjesht trishtim.”- tha ajo për Fox8.

Lexo edhe :  Defender 21- Yuri Kim: E kënaqur që shoh anijen “Bob Hope” të arrijë në Durrës

Si Policia e Columbus ashtu edhe Byroja e Ohio e hetimit penal iu përgjigjën skenës, por akoma nuk kanë lëshuar asnjë informacion në lidhje me të dyshuarin ose viktimën.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas